Hakkımızda

İnsanlık, geçmişten bugüne büyük ve belki de sonsuz bir soyut varlık alanı inşa etmiştir. Bu varlık alanından kasıt, geçmişten bugüne kadar yaşattığımız ve geliştirmeye devam ettiğimiz zihnimizdir. Zihnimiz ise ancak ve ancak ‘’dil’’ ile kendini ifade eden bir kavramdır.

Dolayısıyla dil, insanı diğer canlılardan ayıran yegane özelliğimizdir. Dil vasıtası ile şiir, kitap, edebiyat, duygu dünyası, bilim, devlet, cesaret, kısacası aklınıza gelebilecek bütün
değerlerimizi inşa ederiz. Bu yüzden ‘’sözler’’ yalnızca kelimelerin bir araya gelmesinden
ibaret içi boş cümlelerden oluşmazlar. Onlar zihnimizi en temiz ve net olarak ifade eden
araçlardır. Dolayısıyla insan, konuştuğu kadar, diline hakim olduğu kadar, ağzından çıkan ağır sözler kadarıdır. Dolayısıyla anlamlı sözler kadar, konuştuğunuzda etkileyici olmak da
önemlidir. Konuşmasını bilmeyen, yeri geldiği anda doğru kelimeyi doğru zamanda
seçemeyen hiçbir insan, toplum tarafından saygı görülecek değerde değildir.

Sert sözler ile siz de bugüne kadar yazılmış etkileyici sözleri, giderli sözleri ve ağır abi sözlerini öğrenip kullanabilirsiniz. Ancak bilinmelidir ki her sözün bir yeri, adabı ve zamanı vardır. Sadece konuşmuş olmak için konuşmak yerine, mevcut duruma göre düşünceleri ifade etmek önem arz eder. Sert sözler aracılığıyla kategorilere ayrılmış bölümlerden faydalanarak, kullanmanız gereken en doğru yeri belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu sözleri Sert Sözler üzerinden kopyalayarak facebook, instagram, twitter, whatsapp durumu gibi birçok yerde paylaşabilir, kendinizi ifade etmenin en kolay yolunu seçebilirsiniz.

Unutmamalısınız ki etkili bir söz, sayfalarca yazılmış bir metinden çok daha vurucu olabilir. Sizin için Sert Sözler’de kısa ama ‘’öz’’ olarak tarihin en etkili sözlerini paylaşıyoruz.

Siz de yüzbinlerce söz arasından sizi en iyi ifade eden atarlı sözü bulmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

*Kadınlar çiçek gibidir, doğal olarak gübre isterler. İşte bu yüzden; gül gibi kadınlar boktan herifleri seçerler.

 

Başa dön tuşu
Kapalı